Marcin Rey

Marcin Rey

OSINT | Polityka | Business intelligence | Tłumaczenia

Kim jest ta kobieta?

9 maja 2022 roku pod pomnikiem sowieckim: w nagraniu nieznana mi kobieta z fanklubu rosyjskiego ambasadora Sergieja Andriejewa wykłóca się z osobą protestującą i powołuje się na wpływy: twierdzi, że pracuje dla Policji jako tłumaczka, co ma jej zapewnić nietykalność.

W Rosji tak rzeczywiście jest. Czy ktoś z was ją rozpoznaje i co na to Polska Policja? Towarzyszył jej Roberto Cobas Avivar, emerytowany kubański pracownik ONZ-owskiej agencji UNIDO w Warszawie, kompletny komunista i podpora wszystkich pikiet prorosyjskich od zawsze.

Nieopodal przechodził z tragarzem Mateusz Piskorski, były szef prokremlowskiej partii Zmiana, teraz publicysta paleoendeckiego pisma „Myśl Polska” u Jana Englegarda, którego portal został zdjęty z Internetu przez ABW, a sam Engelgard zdjęty ze stanowiska kierowniczego w Muzeum Niepodległości, według niego samego, przeze mnie.

Udostępniając wpis, pomagasz mi

Pomożesz?

Działalność śledczo-dziennikarska zajmuje mnóstwo czasu. Wesprzyj mnie na Patronite, abym działał coraz mocniej, coraz skuteczniej, coraz celniej.  Z góry dziękuję!

Zgłoś!

Podstawą działalności śledczej są zgłoszenia. Pomagają mi już setki ludzi. Masz ciekawą informację?

Podobne wpisy

Polityka

Zaczesany ochroniarz ambasadora

Ochroniarz rosyjskiego ambasadora. Raczej z samej ambasady, czyli z rosyjskich służb – miał przypiętą wstążkę georgijewską symbolizującą “Rosyjski Świat”, czego

Czytaj dalej »

“Stonnictwo”

Na Twitterze rośnie profil Stronnictwo Narodowe Polskie. Nie ma takiego ugrupowania, albo źle szukam, a identyfikator zawiera zabawny błąd pisowni:

Czytaj dalej »