Marcin Rey

OSINT polityczny + Business intelligence + Tłumaczenia

.
Ultralewica za wymordowaniem obrońców Mariupola
Publicysta Tygodnika Przegląd cieszył się z rzezi obrońców Mariupola
Marcin Rey

Piotr Ciszewski wczoraj wieczorem napisał: „Neo aziści z Azowa dogorywają. Jakże mi ich nie żal”. W komentarzach pod wpisem zrobił się koncert dalszych życzeń śmierci i pochwalania putinowskiego ludobójstwa w wykonaniu jego i kolegów ze środowiska skrajnej lewicy, które przytaczam poniżej. Piotr Ciszewski jest publicystą „Tygodnika Przegląd” i to na tyle ważnym, że to on zapowiada ostatni numer w filmie promocyjnym.

Wydawcą pisma jest fundacja „Oratio Recta” (KRS 0000198445), w radzie której zasiada Paweł Dybicz, uczestnik szkoleń dla polskich „dziennikarzy” organizowanych w Moskwie przez byłego korespondenta rosyjskich mediów Leonida Swiridowa, wydalonego z Polski przez ABW za szpiegostwo. Na zdjęciu z lotniska Szeremetiewo z 24 września 2018 roku Dybicz jest drugi z Lewej, a Swiridow pierwszy z prawej.

Ciszewski blisko współpracuje ze środowiskiem prokremlowskiej partii Zmiana. W komentarzach pod postem Ciszewskiego do kibicowania rzezi Mariupola dołączył także jej wiceprezes Jarosław Augustyniak, którego widzieliśmy 30 kwietnia w Braniewie z ambasadorem Federacji Rosyjskiej. Na drugi dzień z okazji Augustyniak (w czarnej czapce na zdjęciu), zapewne w roli korespondenta rosyjskiego „Sputnika”, filmował Piotra Ciszewskiego przemawiającego z okazji 1 maja przeciwko dozbrajaniu Ukrainy. Obok niego stał i wymachiwał pięścią Piotr Ikonowicz.

A oto najciekawsze cytaty z dyskusji u Piotra Ciszewskiego:

  • Piotr Ciszewski: „Nie mordowanie, tylko zabijanie i nie ludzi, tylko nazistów. Mój pradziadek robił to w powstaniu warszawskim.”
  • Jarosław Augustyniak: „Ale bredziesz. W Azowstali hitlerowcy mogą złożyć bron i sie poddać. W Odessie nikt nikomu nie dał takie szansy. To jest wojna, ale konwencje obowiazują. Hitlerowcy nie chcą wyjść, przestali wypuszcac cywilow, ktorych używają za zakładników, żądają za zakładników żarcia… i pewnie dragów… i samolotu do Waszyngtonu? Jak to terrorysci.”
  • Piotr Ciszewski: „czy z powodu tej bandy najemników mamy nie kibicować wybijaniu neo azistów z Azowa???”
  • Tadeusz Roliński: „Oby, może zrobi się miejsce dla żołnierzy, których idolami nie jest austriacki akwarelista.”
  • Edek Kasakiewicz: „Ci dżentelmeni z azowstalu mieli wielokrotnie składaną propozycję złożenia broni i ujścia z życiem. Nie byli tym nigdy zainteresowani.”
  • Mateusz Biniaś: „Normalnie byku, jak faszyści idą do piachu to zawsze jest to święto.”
  • Jarosław Augustyniak: „W DRL jest kara śmierci. W Rosji nie. Po procesach na pewno wielu z tych zbrodniarzy zawiśnie”
  • Piotr Ciszewski: „problem Aazowa zostanie wkrótce rozwiązany. Świat bez tego pułku będzie nieco lepszy.”
  • Piotr Ciszewski: „Do samej wojny mam stosunek bardziej złożony, ale akurat w tej bitwie kibicuję aby ten pułk został wybity do nogi.”
Podobne wpisy
Ciszewski w zbrojeniówce
Ultralewicowy publicysta „Tygodnika Przegląd” Piotr Ciszewski, zwolennik dobicia obrońców Mariupola, 12 lat pracował w Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Marcin Rey
Ultralewica za wymordowaniem obrońców Mariupola
Publicysta Tygodnika Przegląd cieszył się z rzezi obrońców Mariupola
Marcin Rey
Pomożesz?
Działalność śledczo-dziennikarska zajmuje mnóstwo czasu. Wesprzyj mnie na Patronite, abym działał coraz mocniej, coraz skuteczniej, coraz celniej. Z góry dziękuję!
Wiecej wpisow
WPIS TESTOWY
Lorem ipsum zajawka
"Stonnictwo"
Na Twitterze rośnie profil Stronnictwo Narodowe Polskie. Nie ma takiego ugrupowania, albo źle szukam.
Żydożercy rosyjskiego ambasadora
Ambasada Federacji Rosyjskiej od lat kultywuje drużynę agresywnych polskich antysemitów. Byli z ambasadorem pod pomnikiem sowieckim 9 maja 2022 roku.
Przekaż informację
Działajmy wspólnie. Masz ciekawą informację? Napisz do mnie!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.