MARCIN REYOSINT polityczny Business Intelligence Tłumaczenia
Ultralewica za wymordowaniem obrońców Mariupola
Publicysta Tygodnika Przegląd cieszył się z rzezi obrońców Mariupola
Marcin Rey
12 kwietnia 2015 roku

Jako obywatelski dziennikarz śledczy przeciwdziałam wpływom Kremla. Ujawniam i kompromituję dywersantów informacyjnych działających zbieżnie z celami wrogiego mocarstwa. Opublikowałem setki artykułów na profilu własnym i na Rosyjska V Kolumna w Polsce.

Piotr Ciszewski wczoraj wieczorem napisał: "Neo aziści z Azowa dogorywają. Jakże mi ich nie żal". W komentarzach pod wpisem zrobił się koncert dalszych życzeń śmierci i pochwalania putinowskiego ludobójstwa w wykonaniu jego i kolegów ze środowiska skrajnej lewicy, które przytaczam poniżej. Piotr Ciszewski jest publicystą "Tygodnika Przegląd" i to na tyle ważnym, że to on zapowiada ostatni numer w filmie promocyjnym.

Wydawcą pisma jest fundacja "Oratio Recta" (KRS 0000198445), w radzie której zasiada Paweł Dybicz, uczestnik szkoleń dla polskich "dziennikarzy" organizowanych w Moskwie przez byłego korespondenta rosyjskich mediów Leonida Swiridowa, wydalonego z Polski przez ABW za szpiegostwo. Na zdjęciu z lotniska Szeremetiewo z 24 września 2018 r. Dybicz jest drugi z Lewej, a Swiridow pierwszy z prawej.

Ciszewski blisko współpracuje ze środowiskiem prokremlowskiej partii Zmiana. W komentarzach pod postem Ciszewskiego do kibicowania rzezi Mariupola dołączył także jej wiceprezes Jarosław Augustyniak, którego widzieliśmy 30 kwietnia w Braniewie z ambasadorem Federacji Rosyjskiej. Na drugi dzień z okazji Augustyniak (w czarnej czapce na zdjęciu), zapewne w roli korespondenta rosyjskiego "Sputnika", filmował Piotra Ciszewskiego przemawiającego z okazji 1 maja przeciwko dozbrajaniu Ukrainy. Obok niego stał i wymachiwał pięścią Piotr Ikonowicz.

A oto najciekawsze cytaty z dyskusji u Piotra Ciszewskiego:

  • Piotr Ciszewski: Nie mordowanie, tylko zabijanie i nie ludzi, tylko nazistów. Mój pradziadek robił to w powstaniu warszawskim.
  • Jarosław Augustyniak: Ale bredziesz. W Azowstali hitlerowcy mogą złożyć bron i sie poddać. W Odessie nikt nikomu nie dał takie szansy. To jest wojna, ale konwencje obowiazują. Hitlerowcy nie chcą wyjść, przestali wypuszcac cywilow, ktorych używają za zakładników, żądają za zakładników żarcia… i pewnie dragów… i samolotu do Waszyngtonu? Jak to terrorysci.
  • Piotr Ciszewski: czy z powodu tej bandy najemników mamy nie kibicować wybijaniu neo azistów z Azowa???
  • Tadeusz Roliński: Oby, może zrobi się miejsce dla żołnierzy, których idolami nie jest austriacki akwarelista.
  • Edek Kasakiewicz: Ci dżentelmeni z azowstalu mieli wielokrotnie składaną propozycję złożenia broni i ujścia z życiem. Nie byli tym nigdy zainteresowani.
  • Mateusz Biniaś: Normalnie byku, jak faszyści idą do piachu to zawsze jest to święto.
  • Jarosław Augustyniak: W DRL jest kara śmierci. W Rosji nie. Po procesach na pewno wielu z tych zbrodniarzy zawiśnie
  • Piotr Ciszewski: problem Aazowa zostanie wkrótce rozwiązany. Świat bez tego pułku będzie nieco lepszy.
  • Piotr Ciszewski: Do samej wojny mam stosunek bardziej złożony, ale akurat w tej bitwie kibicuję aby ten pułk został wybity do nogi.