Marcin Rey

OSINT polityczny + Business intelligence + Tłumaczenia

.
Arkadiusz Duda ps. Irokez Slava
Arkadiusz Duda z Rybnika pod pseudonimem „Irokez Slava” zbudował pozycję w Internecie podczas pandemii jako tzw. szur i foliarz. Teraz jak szereg innych patostreamerów przerzucił się na szkalowanie uchodźców z Ukrainy i popieranie Rosji.
Marcin Rey
Arkadiusz Duda z Rybnika pod pseudonimem „Irokez Slava” wygaduje niesamowity strumień bzdur, ale jest wart uwagi: ma gigantyczne zasięgi – tysiące udostępnień, setki tysięcy wyświetleń. Na profilu Facebook „Arek Duda” ma maksimum znajomych i jest obserwowany przez blisko 25 tysięcy osób. Nadaje na Youtube, Facebooku i Telegramie. Rozgryzłem go, ale temat jest bardzo rozwojowy.

Pseudonim „Irokez Slava” związany jest z fryzurą delikwenta i z tym, że jest zwolennikiem słowianofilstwa i przypuszczalnie rodzimowierstwa, które są subkulturą w znacznej mierze (chociaż nie u każdego) skażoną sympatią do Rosji. Na imprezach organizowanych przez Arkadiusza Dudę gości wita banner z ośmioramiennym tzw. czarnym słońcem, który jest wariantem swastyki używanym w tym środowisku. Tym samym symbolem posługuje się zbrodniczy batalion rosyjsko-pogański „Rusicz”, walczący po stronie rosyjskiej w Donbasie od 2014 roku.

Powiedzieć, że „Irokez Slava” jest zwolennikiem teorii spiskowych, to nic nie powiedzieć. Jest wiele oznak, że mamy do czynienia z najprawdziwszą ekspozyturą pochodzącej z USA sekty QAnon. W najnowszym filmie, Arkadiusz Duda opowiada o wielkiej sitwie polityków-pedofilów, rządzących polską, którzy bronią Ukrainy dlatego, że sprowadzają stamtąd małe dzieci, aby je gwałcić i zabijać. To pasuje dokładnie do ruchu QAnon. Przeanalizowałem kilka innych materiałów Arkadiusza Dudy, ale oczywiście nie wszystkie – za dużo tego.

W filmie „Ukraina – Niewygodna prawda i trzecie dno” Arkadiusz Duda dostał istnego słowotoku, prezentując w zasadzie kompendium rosyjskich bzdur o wojnie z Ukrainą. Spróbowałem to spisać w dużym skrócie (dosłownie się nie da) i wyszło mi, co następuje:

zbrodnia w Odessie, 16 laboratoriów broni biologicznej, produkcja wirusów – Kto za tym stoi? Bandera, Amerykanie, naziści – Skąd ta bandera? Bandera to jest krew austriacka, nie są to Rosjanie nie są to Ukraińcy – Handel dziećmi, stoją za tym Austriacy ultranaziści – Oczywiście wszystko jest opłacane – Wszystko się poskładało, to jest szok – Nas traktują jak takich głupszych braci – Mordy za przyzwoleniem prezydenta który nie jest Ukraińcem a jest narkomanem on się przygotowuje do rzezi na Słowianach – Oni już są w Polsce – Oni tutaj nie weszli po to by nas klepać po ramieniu oni weszli po to by zrobić to samo, co na Ukrainie – Banderowce kopali tunele – Takie akcje mogą się powtórzyć w Polsce – Dlatego startujemy z surwiwalem i prepperingiem, bo to nie są żarty – I łączcie kochani kropki – Sprawdźcie sobie, wszystko dostępne – Informacje są przerażające – Prezydent Ukrainy był w München oficjalnie powiedział o brudnej bombie – A przecież Putin dał propozycję ujawnienia, o co chodziło że to jest wojna to jest ściema – Owszem giną ludzie ale to jest operacja wojskowa i chyba każdy z nas myślących już to rozumie”…

i tu odpuściłem spisywanie. Dalej nie dałem rady.

Kolejny film „Plemię żmijowe – o co tutaj chodzi” jest oczywiście o tym, że Żydzi (przebrani za Ukraińców) od wieków rozbijają jedność Słowian, czyli ma się rozumieć, Rosjan i Polaków. Główną częścią materiału na ten temat jest przedziwny rosyjski film animowany z podpisami po polsku, w których jakieś węże przylatują z kosmosu ciemiężyć i skłócać Lecha i Rusa, a potem liczą dolary. Coś niesamowitego. Tu widać, że „Irokez Slava” jest zwolennikiem odklejonej teorii o Reptylianach, a Rosjanie nawet dla takich pomyleńców mają starannie przygotowane treści.
W filmie „Czy to jeszcze Polska?” Arkadiusz Duda zamartwia się, że rządzący oddali bez walki cały kraj Ukraińcom, a biedni Rosjanie w Polsce będą ciemiężeni. „Irokez Slava” zapowiada, że już wkrótce język ukraiński będzie jedyny urzędowy, a polskość będzie ustawowo karana.

Skoro rządzące ukrożydowskie żmijopedofile z kosmosu mają zakazać polskości, co pozostaje Polakom? Ukryć się w lesie. I tu zaczyna się biznes Arkadiusza Dudy, który niemalże każdy swój materiał opatruje reklamami organizowanych przez siebie „szkoleń” w zakresie tzw. survivalu, płatnych oczywiście, które reklamuje także w innych telewizjach internetowych. Spędy pod nazwą „Wataha Projekt” odbywają się w ośrodku nad jeziorem w lesie koło Żor na Śląsku, pod adresem ul. Suszecka 19, 43-180 Woszczyce. Można się umawiać dzwoniąc na telefon 530707020.

Wydaje się, że sprawami organizacyjnymi i finansowymi dla „Irokez Slava” zajmuje się Anna Duda, żona Arkadiusza Dudy. To ona podpisana jest jako organizatorka zbierania pieniędzy na jego działalność w serwisie zrzuta_pl, gdzie zebrano ponad 10 tys. zł. Anna Duda prowadzi gabinet „Elaser Projekt” (NIP 5492122578) w Rybniku przy ul. Młyńskiej 10, gdzie prowadzi laserowe zabiegi kosmetyczne, z adresem dodatkowym w domu przy ul. Pogodnej 8F, także w Rybniku.

Ponadto, Arkadiusz i Anna Dudowie są tzw. „niezależnymi partnerami biznesowymi” w międzynarodowej sieci sprzedaży wyrobów kosmetycznych “LR Health & Beauty Polska”, znanej między innymi z dystrybucji produktów na bazie aloesu pod nazwą „Aloe Vera”. W Polsce sieć reprezentowana jest przez katowicką spółkę LR Health & Beauty Systems sp. z o.o. (KRS 0000203244), którą kierują Michał Zając i Aleksandra Grzelec-Brach.

Dudowie płynnie mieszają swoją agitację polityczno-spiskologiczną ze sprzedażą kosmetyków firmy LR Health & Beauty. Dzwoniłem do firmy, aby spytać, czy kierownictwo aprobuje tego rodzaju marketing w wykonaniu swoich rybnickich akwizytorów. Uzyskałem tylko zapowiedź, że oddzwoni do mnie ktoś kompetentny, ale tej zapowiedzi nie spełniono.

Szkoda, bo przy okazji chciałem spytać o kontynuowanie rozległej działalności w Rosji przez sieć LR Health & Beauty, gdzie produkty pod marką Aloe Vera są jak się zdaje, bardzo popularne oraz o to, czy firma nie obawia się bojktotu takiego, jaki dotknął na przykład Leroy Merlin. I nie tylko za to, że do sprzedaży w Polsce zatrudnia kompletnych pomyleńców (a może genialnych spryciarzy?), budujących bazę klientów poprzez rozpowszechnianie rosyjskiej dywersji informacyjnej najniższego sortu.

Wyszukaj wpisy według tagów
AntysemityzmArkadiusz DudaIrokez SlavaSzury
Podobne wpisy
Żydożercy rosyjskiego ambasadora
Ambasada Federacji Rosyjskiej od lat kultywuje drużynę agresywnych polskich antysemitów. Byli z ambasadorem pod pomnikiem sowieckim 9 maja 2022 roku.
Marcin Rey
Smosarski: "anarchista" za uderzeniem jądrowym
Niby anarchista, ale jego profil jest napchany materiałami prorosyjskimi i dezinformacyjnymi
Marcin Rey
Arkadiusz Duda ps. Irokez Slava
Arkadiusz Duda z Rybnika pod pseudonimem „Irokez Slava” zbudował pozycję w Internecie podczas pandemii jako tzw. szur i foliarz. Teraz jak szereg innych patostreamerów przerzucił się na szkalowanie uchodźców z Ukrainy i popieranie Rosji.
Marcin Rey
Pomożesz?
Działalność śledczo-dziennikarska zajmuje mnóstwo czasu. Wesprzyj mnie na Patronite, abym działał coraz mocniej, coraz skuteczniej, coraz celniej. Z góry dziękuję!
Wiecej wpisow
WPIS TESTOWY
Lorem ipsum zajawka
"Stonnictwo"
Na Twitterze rośnie profil Stronnictwo Narodowe Polskie. Nie ma takiego ugrupowania, albo źle szukam.
Żydożercy rosyjskiego ambasadora
Ambasada Federacji Rosyjskiej od lat kultywuje drużynę agresywnych polskich antysemitów. Byli z ambasadorem pod pomnikiem sowieckim 9 maja 2022 roku.
Przekaż informację
Działajmy wspólnie. Masz ciekawą informację? Napisz do mnie!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.