MARCIN REYOSINT polityczny Business Intelligence Tłumaczenia
Arkadiusz Duda ps. Irokez Slava
Arkadiusz Duda z Rybnika pod pseudonimem Irokez Slava zbudował pozycję w Internecie podczas pandemii jako tzw. szur i foliarz. Teraz jak szereg innych patostreamerów przerzucił się na szkalowanie uchodźców z Ukrainy i popieranie Rosji
Marcin Rey
5 września 2022 roku

Jako obywatelski dziennikarz śledczy przeciwdziałam wpływom Kremla. Ujawniam i kompromituję dywersantów informacyjnych działających zbieżnie z celami wrogiego mocarstwa. Opublikowałem setki artykułów na profilu własnym i na Rosyjska V Kolumna w Polsce.

Arkadiusz Duda z Rybnika pod pseudonimem Irokez Slava wygaduje niesamowity strumień bzdur, ale jest wart uwagi: ma gigantyczne zasięgi – tysiące udostępnień, setki tysięcy wyświetleń. Na profilu Facebook Arek Duda ma maksimum znajomych i jest obserwowany przez blisko 25 tysięcy osób. Nadaje na Youtube, Facebooku i Telegramie. Rozgryzłem go, ale temat jest bardzo rozwojowy.

Pseudonim Irokez Slava związany jest z fryzurą delikwenta i z tym, że jest zwolennikiem słowianofilstwa i przypuszczalnie rodzimowierstwa, które są subkulturą w znacznej mierze (chociaż nie u każdego) skażoną sympatią do Rosji. Na imprezach organizowanych przez Arkadiusza Dudę gości wita banner z ośmioramiennym tzw. czarnym słońcem, który jest wariantem swastyki używanym w tym środowisku. Tym samym symbolem posługuje się zbrodniczy batalion rosyjsko-pogański Rusicz, walczący po stronie rosyjskiej w Donbasie od 2014 r.

Powiedzieć, że Irokez Slava jest zwolennikiem teorii spiskowych, to nic nie powiedzieć. Jest wiele oznak, że mamy do czynienia z najprawdziwszą ekspozyturą pochodzącej z USA sekty QAnon. W najnowszym filmie, Arkadiusz Duda opowiada o wielkiej sitwie polityków-pedofilów, rządzących polską, którzy bronią Ukrainy dlatego, że sprowadzają stamtąd małe dzieci, aby je gwałcić i zabijać. To pasuje dokładnie do ruchu QAnon. Przeanalizowałem kilka innych materiałów Arkadiusza Dudy, ale oczywiście nie wszystkie – za dużo tego.

W filmie Ukraina – Niewygodna prawda i trzecie dno Arkadiusz Duda dostał istnego słowotoku, prezentując w zasadzie kompendium rosyjskich bzdur o wojnie z Ukrainą. Spróbowałem to spisać w dużym skrócie (dosłownie się nie da) i wyszło mi, co następuje:

zbrodnia w Odessie, 16 laboratoriów broni biologicznej, produkcja wirusów – Kto za tym stoi? Bandera, Amerykanie, naziści – Skąd ta bandera? Bandera to jest krew austriacka, nie są to Rosjanie nie są to Ukraińcy – Handel dziećmi, stoją za tym Austriacy ultranaziści – Oczywiście wszystko jest opłacane – Wszystko się poskładało, to jest szok – Nas traktują jak takich głupszych braci – Mordy za przyzwoleniem prezydenta który nie jest Ukraińcem a jest narkomanem on się przygotowuje do rzezi na Słowianach – Oni już są w Polsce – Oni tutaj nie weszli po to by nas klepać po ramieniu oni weszli po to by zrobić to samo, co na Ukrainie – Banderowce kopali tunele – Takie akcje mogą się powtórzyć w Polsce – Dlatego startujemy z surwiwalem i prepperingiem, bo to nie są żarty – I łączcie kochani kropki – Sprawdźcie sobie, wszystko dostępne – Informacje są przerażające – Prezydent Ukrainy był w München oficjalnie powiedział o brudnej bombie – A przecież Putin dał propozycję ujawnienia, o co chodziło że to jest wojna to jest ściema – Owszem giną ludzie ale to jest operacja wojskowa i chyba każdy z nas myślących już to rozumie

i tu odpuściłem spisywanie. Dalej nie dałem rady.

Kolejny film Plemię żmijowe – o co tutaj chodzi jest oczywiście o tym, że Żydzi (przebrani za Ukraińców) od wieków rozbijają jedność Słowian, czyli ma się rozumieć, Rosjan i Polaków. Główną częścią materiału na ten temat jest przedziwny rosyjski film animowany z podpisami po polsku, w których jakieś węże przylatują z kosmosu ciemiężyć i skłócać Lecha i Rusa, a potem liczą dolary. Coś niesamowitego. Tu widać, że Irokez Slava jest zwolennikiem odklejonej teorii o Reptylianach, a Rosjanie nawet dla takich pomyleńców mają starannie przygotowane treści.

W filmie Czy to jeszcze Polska? Arkadiusz Duda zamartwia się, że rządzący oddali bez walki cały kraj Ukraińcom, a biedni Rosjanie w Polsce będą ciemiężeni. Irokez Slava zapowiada, że już wkrótce język ukraiński będzie jedyny urzędowy, a polskość będzie ustawowo karana.

Skoro rządzące ukrożydowskie żmijopedofile z kosmosu mają zakazać polskości, co pozostaje Polakom? Ukryć się w lesie. I tu zaczyna się biznes Arkadiusza Dudy, który niemalże każdy swój materiał opatruje reklamami organizowanych przez siebie szkoleń w zakresie tzw. survivalu, płatnych oczywiście, które reklamuje także w innych telewizjach internetowych. Spędy pod nazwą Wataha Projekt odbywają się w ośrodku nad jeziorem w lesie koło Żor na Śląsku, pod adresem ul. Suszecka 19, 43-180 Woszczyce. Można się umawiać dzwoniąc na telefon 530707020.

Wydaje się, że sprawami organizacyjnymi i finansowymi dla Irokez Slava zajmuje się Anna Duda, żona Arkadiusza Dudy. To ona podpisana jest jako organizatorka zbierania pieniędzy na jego działalność w serwisie zrzuta_pl, gdzie zebrano ponad 10 tys. zł. Anna Duda prowadzi gabinet Elaser Projekt (NIP 5492122578) w Rybniku przy ul. Młyńskiej 10, gdzie prowadzi laserowe zabiegi kosmetyczne, z adresem dodatkowym w domu przy ul. Pogodnej 8F, także w Rybniku.

Ponadto, Arkadiusz i Anna Dudowie są tzw. niezależnymi partnerami biznesowymi w międzynarodowej sieci sprzedaży wyrobów kosmetycznych LR Health & Beauty Polska, znanej między innymi z dystrybucji produktów na bazie aloesu pod nazwą Aloe Vera. W Polsce sieć reprezentowana jest przez katowicką spółkę LR Health & Beauty Systems sp. z o.o. (KRS 0000203244), którą kierują Michał Zając i Aleksandra Grzelec-Brach.

Dudowie płynnie mieszają swoją agitację polityczno-spiskologiczną ze sprzedażą kosmetyków firmy LR Health & Beauty. Dzwoniłem do firmy, aby spytać, czy kierownictwo aprobuje tego rodzaju marketing w wykonaniu swoich rybnickich akwizytorów. Uzyskałem tylko zapowiedź, że oddzwoni do mnie ktoś kompetentny, ale tej zapowiedzi nie spełniono.

Szkoda, bo przy okazji chciałem spytać o kontynuowanie rozległej działalności w Rosji przez sieć LR Health & Beauty, gdzie produkty pod marką Aloe Vera są jak się zdaje, bardzo popularne oraz o to, czy firma nie obawia się bojktotu takiego, jaki dotknął na przykład Leroy Merlin. I nie tylko za to, że do sprzedaży w Polsce zatrudnia kompletnych pomyleńców (a może genialnych spryciarzy?), budujących bazę klientów poprzez rozpowszechnianie rosyjskiej dywersji informacyjnej najniższego sortu.