Marcin Rey

Marcin Rey

OSINT | Polityka | Business intelligence | Tłumaczenia

Żydożercy rosyjskiego ambasadora

Pod pomnikiem sowieckim 9 maja nie zabrakło ekipy prorosyjskich antysemitów, od lat kultywowanej przez ambasadę tej Federacji Rosyjskiej, która rzekomo “denazyfikuje” Ukrainę. Syryjczyk rezydujący w Polsce Nabil Malazi (oznaczony pomarańczowymi kółkami), wiceprzewodniczący prokremlowskiej partii „Zmiana”, szarpał się z protestującą kobietą, którą mu przytrzymywał równie prorosyjski arcyantysemita Sławomir Zakrzewski (w zielonym kółku).

W obronie napadniętej kobiety stanął człowiek w czapce z daszkiem, którego krewki Malazi pobił, rozszarpując mu koszulę. Sytuacji przyglądała się Natalia Kaminskaja, znana aktywistka mniejszości rosyjskiej i także działaczka partii „Zmiana” (błękitne kółko), trzymająca tzw. wstążkę georgijewską symbolizującą rosyjski imperializm. Malazi w zamieszaniu z ambasadorem także dostał sztuczną krwią, jak widać na trzecim zdjęciu.


Film opublikowany przez Nabila Malaziego

Ambasador Sergiej Andriejew to bliski przyjaciel Nabila Malaziego – na dole z lewej widać ich na przyjęciu w ambasadzie. Między Malazim a ambasadorem stoi Paweł Ziemiński z ugrupowania „Wierni Polsce Suwerennej”, którego głównym zajęciem jest pisanie listów do Putina z prośbami o uratowanie Polski przed Ukraińcami i Żydami. Grubasek po lewej to Adam Śmiech, z tego samego ugrupowania, który jest tez publicystą czasopisma „Myśl Polska” Jana Engelgarda, pod skrzydła którego schował się założyciel partii „Zmiana”, Mateusz Piskorski. Adama Śmiecha na zdjęciach z Warszawy nie znalazłem – może jak w poprzednich latach, był na centralnych uroczystościach w Moskwie.

od lewej: Adam Śmierch, ambasador Sergiej Andriejew, paweł Ziemiński, Nabil Malazi

Działaczem partii „Zmiana” jest też Maciej Poręba, syn reżysera Bohdana Poręby, założyciela narodowo-komunistycznego „Towarzystwa Grunwald” w okresie PRL, który od kilku lat jest reaktywowany. Na zdjęciu z prawej na dole obok niego stoi Malazi, a z lewej to oczywiście agitator Wojciech Olszański vel Jabłonowski ps. „Jaszczur”, który obecnie siedzi w areszcie i jest sądzony za ekscesy antyżydowskie.

Wojciech Olszański, Nabil Malazi, Maciej Poręba

Absolutnie wszystkie wymienione postacie łączy zjadliwy antysemityzm, ostra antyukraińskość i fanatyczna prorosyjskość w najbardziej ekstremistycznym wydaniu oraz to, że są stałymi bywalcami przyjęć w ambasadzie rosyjskiej, od wielu lat. Nie znamy tylko poglądów ambasadora Andriejewa na, używając ich terminologii, tzw. kwestię żydowską, ale ostatnie wypowiedzi jego szefa Sergieja Ławrowa pozostawiają już niewiele miejsca na takie wątpliwości.


Jest faktem oczywistym, że ambasador Federacji Rosyjskiej Sergiej Andriejew pielęgnuje i dokarmia środowiska antysemickie, których rozrabiactwo jest potem wykorzystywane przeciwko wizerunkowi Polski, oczywiście także przez rosyjską propagandę na zachodzie. To typowa sytuacja podpalacza-strażaka i kolejna przesłanka, by uznać Andriejewa za persona non grata i wygonić z naszego kraju.

Udostępniając wpis, pomagasz mi

Pomożesz?

Działalność śledczo-dziennikarska zajmuje mnóstwo czasu. Wesprzyj mnie na Patronite, abym działał coraz mocniej, coraz skuteczniej, coraz celniej.  Z góry dziękuję!

Zgłoś!

Podstawą działalności śledczej są zgłoszenia. Pomagają mi już setki ludzi. Masz ciekawą informację?

Podobne wpisy

Polityka

Zaczesany ochroniarz ambasadora

Ochroniarz rosyjskiego ambasadora. Raczej z samej ambasady, czyli z rosyjskich służb – miał przypiętą wstążkę georgijewską symbolizującą “Rosyjski Świat”, czego

Czytaj dalej »

“Stonnictwo”

Na Twitterze rośnie profil Stronnictwo Narodowe Polskie. Nie ma takiego ugrupowania, albo źle szukam, a identyfikator zawiera zabawny błąd pisowni:

Czytaj dalej »
Polityka

Bonnie and Clyde

Wynikałoby, że Bonnie Parker i Clyde Barrow byli oficerami INO GUGB NKWD ZSRR – tak nazywał się radziecki wywiad zagraniczny

Czytaj dalej »