Żydożercy rosyjskiego ambasadora

Ambasada Federacji Rosyjskiej od lat kultywuje drużynę agresywnych polskich antysemitów. Byli z ambasadorem pod pomnikiem sowieckim 9 maja 2022 r.

Marcin Rey 11 marca 2013 r.
Udostępnij

Pod pomnikiem sowieckim 9 maja 2022 r. nie zabrakło ekipy prorosyjskich antysemitów, od lat kultywowanej przez ambasadę tej Federacji Rosyjskiej, która rzekomo denazyfikuje Ukrainę. Syryjczyk rezydujący w Polsce Nabil Malazi (oznaczony pomarańczowymi kółkami), wiceprzewodniczący prokremlowskiej partii Zmiana, szarpał się z protestującą kobietą, którą mu przytrzymywał równie prorosyjski arcyantysemita Sławomir Zakrzewski (w zielonym kółku).

W obronie napadniętej kobiety stanął człowiek w czapce z daszkiem, którego krewki Malazi pobił, rozszarpując mu koszulę. Sytuacji przyglądała się Natalia Kaminskaja, znana aktywistka mniejszości rosyjskiej i także działaczka partii Zmiana (błękitne kółko), trzymająca tzw. wstążkę georgijewską symbolizującą rosyjski imperializm. Malazi w zamieszaniu z ambasadorem także dostał sztuczną krwią, jak widać na trzecim zdjęciu.

Nabil Malazi pod pomnikiem sowieckim w Warszawie 9 maja 2022 r.

Ambasador Sergiej Andriejew to bliski przyjaciel Nabila Malaziego – na dole z lewej widać ich na przyjęciu w ambasadzie. Między Malazim a ambasadorem stoi Paweł Ziemiński z ugrupowania Wierni Polsce Suwerennej, którego głównym zajęciem jest pisanie listów do Putina z prośbami o uratowanie Polski przed Ukraińcami i Żydami.

Grubasek po lewej to Adam Śmiech, z tego samego ugrupowania, który jest tez publicystą czasopisma Myśl Polska Jana Engelgarda, pod skrzydła którego schował się założyciel partii Zmiana, Mateusz Piskorski. Adama Śmiecha na zdjęciach z Warszawy nie znalazłem – może jak w poprzednich latach, był na centralnych uroczystościach w Moskwie.

Od lewej Adam Śmiech, ambasador Sergiej Andriejew, Paweł Ziemiński i Nabil Malazi

Działaczem partii Zmiana jest też Maciej Poręba, syn reżysera Bohdana Poręby, założyciela narodowo-komunistycznego Towarzystwa Grunwald w okresie PRL, który od kilku lat jest reaktywowany. Na zdjęciu z prawej na dole obok niego stoi Malazi, a z lewej to oczywiście agitator Wojciech Olszański vel Jabłonowski ps. Jaszczur, który obecnie siedzi w areszcie i jest sądzony za ekscesy antyżydowskie.

Od lewej Wojciech Olszański, Nabil Malazi i Maciej Poręba

Absolutnie wszystkie wymienione postacie łączy zjadliwy antysemityzm, ostra antyukraińskość i fanatyczna prorosyjskość w najbardziej ekstremistycznym wydaniu oraz to, że są stałymi bywalcami przyjęć w ambasadzie rosyjskiej, od wielu lat. Nie znamy tylko poglądów ambasadora Andriejewa na, używając ich terminologii, tzw. kwestię żydowską, ale ostatnie wypowiedzi jego szefa Sergieja Ławrowa pozostawiają już niewiele miejsca na takie wątpliwości.

Jest faktem oczywistym, że ambasador Federacji Rosyjskiej Sergiej Andriejew pielęgnuje i dokarmia środowiska antysemickie, których rozrabiactwo jest potem wykorzystywane przeciwko wizerunkowi Polski, oczywiście także przez rosyjską propagandę na zachodzie. To typowa sytuacja podpalacza-strażaka i kolejna przesłanka, by uznać Andriejewa za persona non grata i wygonić go z naszego kraju.

Poprzedni wpis
Ultralewica za wymordowaniem obrońców Mariupola
Smosarski: anarchista za uderzeniem jądrowym
Następny wpis
5 powiązanych wpisów
Arkadiusz Duda ps. Irokez Slava
Arkadiusz Duda z Rybnika pod pseudonimem Irokez Slava zbudował pozycję w Internecie podczas pandemii jako tzw. szur i foliarz. Teraz jak szereg innych patostreamerów przerzucił się na szkalowanie uchodźców z Ukrainy i popieranie Rosji 5‑IX‑2022
Kim jest ta kobieta?
9 maja 2022 r. pod pomnikiem sowieckim nieznana kobieta z fanklubu rosyjskiego ambasadora wykłóca się z osobą protestującą i powołuje się na wpływy w Policji 9‑V‑2022
Stonnictwo
Na Twitterze rośnie profil Stronnictwo Narodowe Polskie. Nie ma takiego ugrupowania, albo źle szukam, a identyfikator zawiera zabawny błąd pisowni: @stonnictwo 2‑V‑2022
Rosyjski ambasador oblany krwią
Ambasador Federacji Rosyjskiej oblany czerwoną farbą po próbie złożenia kwiatków pod pomnikiem sowieckim w Warszawie 5‑IV‑2022
Ultralewica za wymordowaniem obrońców Mariupola
Publicysta Tygodnika Przegląd cieszył się z rzezi obrońców Mariupola 12‑V‑2012